Víte, že 7 z 10 rozvedených českých manželství mohlo krizi zvládnout a zabránit rozpadu vztahu, kdyby požádali o pomoc?

Většina lidí, zatížených partnerskými bolestmi, rozvodem, rozchodem, je neřeší se specialistou. Jejich trápení pak trvá mnohem déle, než je nutné.  

Jste v náročné situaci a nevíte, jak z ní ven?

  • Stojíte na životní křižovatce?
  • Ocitl se Váš partnerský vztah na hranici, za kterou se buď rozpadne nebo se ho podaří zachránit.?
  • Vstáváte z postele s nechutí a odporem a snažíte se nenakazit špatnou náladou druhé?
  • Chráníte děti, aby nepocítily, že je rodina v krizi?

Rozvod a rozchod bolí

Každý rozvod či rozchod je pro ženu a muže bolestivým zážitkem. Pokud se rodina rozpadá, netrápí to ale jen daný pár, zasaženi jsou i ostatní členové rodiny, děti, prarodiče a další příbuzní.

Pravdou je, že rozvod může probíhat i přátelsky, ale i když se to podaří,  jde o sled velmi stresujících událostí. Je třeba přizpůsobit se měnící se životní situaci a naučit se stát navlastních nohou, dokázat žít bez opory druhého.

Zbytečné trápení

Pokud příliš dlouho trpíte a svoje emoce a negativní prožitky házíte za hlavu, ale i tak se vracejí, může úzkostí a sebeobviňování přibývat. Pocit selhání sám od sebe nezmizí. Možná, že se v myšlenkách nechtěně vracíte do minulosti, abyste našla chyby, které jste udělala a situace si přehráváte, abyste objevila, co byste bývala „měla“ udělat lépe. Minulost se ale změnit nedá – a kruh výčitek a sebezraňování přináší jen další frustraci.

Rozpad vztahu má vliv na každou oblast života

Když se manželství nebo partnerství rozpadá, můžete se cítit „celá špatně“, jako by se Vám současně rozpadal celý svět. Vztahové frustrace se prolínají do pracovního života nebo podnikání a Vám připadá, že každý kolega už tuší, že máte doma problémy. Dříve jste řešila pracovní otázky rychle a s nadhledem, ale teď znamenají zátěž a silný stres. Problémy se nabalují a ať uděláte cokoli, nedaří se to jako dřív. Cítíte se zahanbeně a připadá Vám, že Vás lidé přestali uznávat jako kompetentní a sebevědomou ženu. Dokonce si sama kladete otázku, kam se Vaše sebevědomí, síla a odvaha ztratily.  

Výčitky a sebezraňování nic nevyřeší

Ženino sebevědomí může utrpět, když ztratí partnera. Ale ve vztahu jste nebyla sama a chyba nikdy není jen na jedné straně. Pamatujte: ať už proděláváte rozvod nebo rozchod či postupný rozpad vztahu, a to z jakékoli příčiny, nepomůže Vám, když budete dělat věci stejně, jako doteď, když se budete utápět ve smutkuhněvu. Raději vztyčte hlavu postavte se k problému čelem! Rozhodněte se přestat se vnitřně trápit, abyste zase otevřela cestu k životní vyrovnanosti a radosti.

Udělejte něco pro sebe a pro záchranu vztahu

Pokud cítíte, že Váš vztah má naději, nečekejte příliš dlouho. Udělejte pro jeho záchranu maximum. Vždyť naplňující a šťastné vztahy jsou klíčové pro harmonii v dalších oblastech lidského počínání.

Jak na to?

Patříte k lidem, kteří si touto situací procházejí sami? Nerada sdílíte své pocity s rodinou nebo kamarády, z různých důvodů? Možná je prostě nechcete zatahovat do svých osobních problémů. Anebo jste už zažila, že přátelé a rodina nejsou tou záchrannou sítí, jaká Vás podrží.

Individuální konzultace/terapie

V každém případě, stejně jako jdeme s bolavým zubem k zubaři a nebudeme si jej opravovat sami, i bolesti dušesrdce vyžadují specialistu. Individuální konzultace/terapie je skvělým nástrojem, díky němuž pocítíte podporu. Může se stát Vaším útočištěm.

  • Na individuální konzultaci/terapii se můžete uvolnit a soustředíte se sami na sebe.
  • Můžete projevit negativní emoce – strach, vztek, hanbu, vinu, bezmoc, rezignaci…
  • Nemusíte se starat, zda svými problémy zatěžujete někoho jiného.
  • Můžete se naučit, jak náročné situace překonávat.
  • Pod vedením zpracujete zatěžující emoce a nadměrný stres.
  • Zažijete, jak na depresi, úzkost, pocity bezcennosti a viny.

 

Párové konzultace

Pokud jste nejen Vy, ale i partner ochotní svou situaci začít řešit, na párové konzultaci se naučíte zvládnout postupné kroky, aby váš společný život nabral nový směr a obrátky. Každá nezodpovězená otázka přijde na řadu a najde svou odpověď. Naučíte se, jak se na to, co řešíte, dívat z jiného úhlu. A především ve spolupráci se mnou zpracujete příčiny, tedy vaše blokující přesvědčení, která stojí za projevy vaší partnerské krize.  

Kdo je Mgr. Hanka Ajasta

Od roku 1999 pracuji s klienty, a to převážně v tématu partnerství a zdravé sebeláksy. Jsem průvodkyní s terapeutickým přístupem, od roku 2008 facilitátorkou rodinných a systemických konstelací a od roku 2016 ICF koučkou.

Mohu Vás dovést k vyřešení Vašich obtíží. A pokud se tak rozhodnete, vypěstujete si nové, kvalitní životní návyky. Tím dodáte svému životu nový náboj a směr.

Určitě víte, že nejdůležitějším člověkem je ten, kterého vídáte v zrcadle. Proto, ať už se budeme zabývat jakýmkoli typem vztahu, určitě se podíváme i na vaši sebelásku, sebehodnotu a schopnost postavit se za sebe a prosadit se.

Garantuji vám, že už po první konzultaci pocítíte změny a začnete uvažovat úplně jinak.

Praktické kroky

Stačí vyplnit objednávkový formulář a já se Vám co nejdříve ozvu. Domluvíme se na konzultaci buďto s obrazem - například Viber, WhatsApp nebo Facebook messenger – anebo telefonicky, zašlete SMS.

Na individuální konzultaci mi sdělíte, co konkrétního potřebujete a chcete vyřešit a já Vám vysvětlím, jakou metodou na tématu pracuji a udělám krátkou ukázku. Zjistíme, zda můžeme spolupracovat a pokud ano, společně přijdeme na to, jak postupovat, abychom Vašemu životu a vztahu navrátili smysl anebo jej rozšířili o nové kvality.

První konzultace je ZDARMA

Vstupní individuální konzultace je zcela ZDARMA. Jednoduše se objednejte, můžete použít formulář pod červeným tlačítkem níže. Je v něm i místo, kam můžete popsat, co si přejete vyřešit.

Jsem tu pro Vás.