REFERENCE

Všechno, co jsem s paní Hankou zažil, pro mě bylo nové a vůbec jsem nevěděl, že se takto dá s člověkem pracovat. Když ona pracuje s energií a najednou vy tu energii pociťujete a vnímáte, že vám ji může předat. Na každé setkání s Hankou se moc těším.
Jiří KubíkSochař

Hanku Ajastu znám jako koučku a terapeutku, se kterou mimo jiné také spolupracuji na projektech rozvoje lidí. Umí skvěle využívat dovednosti kouče a propojovat je se svoji terapeutickou činností. Hanku bych doporučila především pro její upřímné a laskavé srdce. Hanka vidí a cítí i to, co je za slovy a umí ve své praxi otevřít mysl k sebepoznání. 

Pokud budete chtít poznat více sama sebe, podívat se do svého nitra a naučit se lépe fungovat ve vztazích, podnikání anebo prostě jen být sami sebou, Hanka je tím pravým průvodcem. Určitě se s ní naučíte lépe se v sobě vyznat a najít v sobě laskavost a krásu.

Michaela Karásková, Jednatelka KNO Česko, spol. s r.o.

Mgr. David Dvořák,
právník, advokát

Kde jsi Hanku Ajastu objevil?

Hanku znám už skoro 20 let, ještě z doby, kdy se nejmenovala Ajasta a nebyla to ta zářící a harmonická žena jako dnes. Naopak, pamatuju si období, kdy byla myslím docela "na dně". O to více můžu vnímat a obdivovat obrovský posun a práci, kterou na sobě za tu dobu učinila a to je pro mě ta nejlepší reklama.

Proč sis pro řešení svých otázek vybral právě ji?

Potkali jsme se pak po delší době "náhodou" asi v roce 2010 poté, co Hanka přesídlila do Prahy a začala provozovat svoji praxi. Zjistil jsem, že je to úplně jiný člověk, než jsem si pamatoval dříve. Už nevím, co jsem tehdy řešil za problém, ale domluvili jsme se na sezení.

Jak ses cítil na sezeních? Jak na Tebe Ajasta působila?

Vnímal jsem ten velký posun v jejím osobním rozvoji. Už si přesně nepamatuju, co jsme tehdy řešili, ale pomohlo mi to.

Kolik konzultací jsi absolvoval?

Nepamatuju si přesně, určitě jsem Hanku za těch skoro 10 let navštívil mnohokrát. V posledních letech šlo také, spíše než o individuální sezení, o účast na různých akcích, které pořádala, ať už to byly konstelace, tzv. Barvy života či bubnování, které všechny mohu také vřele doporučit.

V čem Ti sezení s Hankou Ajastou nejvíce pomohla?

Řešili jsme za tu dobu různé zdravotní, osobní či vztahové problémy, nicméně v mém případě šlo spíše o součást postupné práce na sobě, než nějaký zásadní velký problém, který bych mohl uvést. V každém případě mi spolupráce s Hankou pomohla se lépe vyrovnávat s řadou stresujících situací, o které v mé profesi není nouze, i zvládat některé krizové situace v mém osobním životě. Vždy jsem získal zpět ztracenou harmonii a často také nový náhled na danou situaci. Ze svého blízkého okolí ale mohu uvést konkrétní případ, kdy Hanka v podstatě během jednoho sezení pomohla dotyčné zbavit se zhruba rok trvající nespavosti a nechutenství po rozpadu manželství.

Co Tě na Hančiných sezeních nejvíce zaujalo?

Od počátku na Hance vnímám velmi výrazný "tah na branku". Líbí se mi, že kombinuje různé metody práce, učí se stále novým technikám a její práce je tak skutečně efektivní.

Doporučil bys Ajastu svým známým nebo přátelům či rodině?

Jednoznačně 🙂 Už se tak několikrát stalo.

Katy Sasková

Office managerka a makléřka ve společnosti Century 21 Premium

Kde jsi Hanku Ajastu objevila?

Hanku jsem poznala na projektu Green Ways, podrobněji - v Praze na MIGu, seděla naproti mně..něčím mě přitahovala, ale i odtahovala.. Přivedla jí  do týmu kolegyně Lenka a byla velmi nadšená - z toho, že má novou partačku v GW, ale taky z toho co Hanka "nabízí" ve svém projektu. Moc jsem tomu v té době nerozuměla, jen jsem sdílela nadšení a necítila jsem, že by to bylo pro mě. Utkvělo mi v paměti slovo "konstelace".

Proč sis pro řešení svých otázek vybrala právě ji?

Po této události cca za 2 roky jsem se osobně ocitla v situaci, která se mi již několikrát vrátila v životě, a já si slibovala, tak jako již několikrát předtím, že ji vyřeším jinak. Tentokrát jsem se rozhodla si nechat pomoci a zkontaktovala jsem Ajastu, zda mohu přijít na některou její lekci. V té době jsme byli FB přátelé a občas proběhla pozvánka na akci, kterou Ajasta vede či se jí zúčastní. Proč právě ji? Stále mi v hlavě vězelo slovo konstelace, byla jsem zvědavá. Zároveň zoufalá ze své situace a chtěla jsem začít znovu, nově, ani nevím, jak to úplně popsat.. Ajasta, ač jsme spolu neměly do té doby tolik společných zážitků, ve mně nechala pocit, že se na ni mohu spolehnout. I to tajemno, to něco, co jsem neuměla popsat...

Jak ses cítila na sezeních? Jak na Tebe Ajasta působila?

Miluju upřímnost. Zaskočila mě Ajastina upřímnost hned v první minutě setkání - Katy - Tebe bych tady nečekala  A já i tak cítila, že přesně tady mám být  Na sezení se vždy cítím velmi dobře. Přijatě, odevzdaně, připraveně a jako v peřince. Důležité je pro mě bezpečí, upřímnost a posuny. Ajastu vnímám jako profíka, zároveň jako učitele, ale někdy mám pocit, že se ona také učí.  Takové krásné souznění.

Kolik konzultací jsi absolvovala?

Nepočítala jsem, ale myslím že kolem 15 konzultací.

V čem Ti sezení s Hankou Ajastou nejvíce pomohla?

Cítím se báječně. Ajasta dokázala mně osobně dopřát se milovat a milovat svět, bez záruky, odpouštět, pouštět to, co mi neslouží. Líbí se mi, že vše je správně. Vše má vysvětlení nebo důvěru v něco , co nemusím chápat. Jsem totiž tip, co potřebuje mít ke všemu vysvětlení.   Každé sezení mě posouvá blíž - blíž k sobě, světu, dobru.

Co Tě na Hančiných sezeních nejvíce zaujalo?

Spontánnost.

Doporučila bys Ajastu svým známým nebo přátelům či rodině?

Ano, doporučila. Je skvělá.

Hanku jsem poznala v roce  2016 prostřednictvím svého přítele, nyní již manžela, který s ní v té době delší čas spolupracoval. Za tuto dobu jsme společně řešily mnoho témat. Velmi mi pomáhala v těhotenství, kdy jsem byla nucena čelit velkému psychickému tlaku. Jsem přesvědčena, že právě díky spolupráci s Hankou vše proběhlo bez komplikací a narodil se nám úžasný syn.

Dalším tématem bylo onemocnění mojí maminky a jeho přijetí. A mnoho, mnoho jiného. Na počátku naší spolupráce byla pro mě Hanka koučem, se kterým jsem mohla řešit různá témata. Dnes je pro mě a pro celou moji rodinu také skvělou přítelkyní.

Každé sezení s Hankou je pro mě úžasné tím, že více poznávám sama sebe, dokážu se lépe vyznat ve svých pocitech a dále s tím pracovat.

Mám k Hance velkou důvěru a velice si cením její srdečnosti a laskavosti. Ať řešíme jakékoli téma, vždy se cítím dobře, protože Hanka je velmi vnímavá.

Spolupráci s Hankou mohu z celého srdce doporučit.

Mgr. Eva Škábová, právník, advokát

Martin Pošta
herec, zpěvák, Results kouč

Kde jste Hanku Ajastu objevil?

Paradoxně si Hanka Ajasta vybrala mě jako kouče osobního rozvoje. Hned po prvním sezení jsem si uvědomil, jak velká osobnost Ajasta je, takže po ukončení koučovací série jsem i já využil služeb Ajasty.

Proč jste si pro řešení svých otázek vybral právě ji?

Ajasta je člověk, který vidí dál než ostatní. Velmi mne zajímalo, jak budou její terapie fungovat právě na mě.

Jak jste se cítil na sezeních? Jak na Vás Ajasta působila?

Ajasta je velmi srdečný člověk a je z ní cítit, že opravdu chce pomoci. Sezení s ní byla vždy velmi příjemná a přínosná.

Kolik konzultací jste absolvoval?

Absolvoval jsem 3 sezení.

V čem Vám sezení s Hankou Ajastou nejvíce pomohla?

Sezení mi pomohla uvědomit si, že mám neustálou potřebu mít vše pod kontrolou. Vše hlídat hlavou, chcete-li, svým Egem. Uvědomil jsem si, jak moc je důležité věřit. Věřit všemu, otevřít srdce a přestat vše neustále hlídat myšlenkami. Uvědomil jsem si, že strachy, které přicházejí ke mně, jsou o mé potřebě vše kontrolovat.

Co Vás na Hančiných sezeních nejvíce zaujalo?

Nejvíce mě zaujala její vnitřní energie. Vždy jsem cítil její úžasnou sílu, hloubku i ženskost.

Doporučil byste Ajastu svým známým nebo přátelům či rodině?

Každý jsme na své cestě životem a je velmi příjemné, když na té cestě máme občas nějakého průvodce, třeba jen na pár kroků. Každému vyhovuje průvodce jiný. Ajasta se na pár kroků stala i mým průvodcem a mně byla milým a velmi užitečným člověkem.

Ing. Hanka Lukešová
chemik

Kde jsi Hanku Ajastu objevila?

Byly jsme sousedky, bydlely jsme ve stejném domě v Holešovicích.

Proč sis pro řešení svých otázek vybrala právě ji?

Protože jsem se s ní už trochu znala a protože ona sama na mně poznala, že jsem v těžké životní situaci. Předtím jsem měla zkušenost, že Hanka jako jediná poznala vážnou nemoc mé sestry.

Jak ses cítila na sezeních? Jak na Tebe Ajasta působila?

Cítila jsem, jak mi sezení pomáhají vymanit se z depresí a dostat se zpět do duševní rovnováhy a každé toto setkání s Hankou působilo úlevu v mých tehdejších problémech.

Kolik konzultací jsi absolvovala?

Počet konzultací si už přesně nepamatuji, bylo jich více.

V čem Ti sezení s Hankou Ajastou nejvíce pomohla?

Sezení s Hankou mi pomohla vyrovnat se s tragédií v mé rodině.

Co Tě na Hančiných sezeních nejvíce zaujalo?

Je to více věcí, zdůraznila bych její velké nasazení při snaze pomoci mi dostat se z depresí po ztrátě blízkého člověka.

Doporučila bys Ajastu svým známým nebo přátelům či rodině?

Hanku Ajastu mohu doporučit, mně velmi pomohla.

RODINA KREJČÍ - PARTNERSKÉ KONZULTACE "RODINNÝ STŮL"

Ing. Michal Krejčí, Director Partners Financial Services, a.s.  
Ilona Krejčí, finanční specialista, rodičovská dovolená

Krásný dobrý večer, Hani, chci Vám moc poděkovat za Váš čas, který jste mně a Mišimu věnovala. Padla na nás taková únava a vyčerpání, že jsme ve vlaku usnuli. Normálně svoji práci s Miškou sdílíme a mluvíme. Poprvé cítím, že mluvit nepotřebujeme, že „víme“ a vzájemně se cítíme víc a jinak. Udělali jsme velký kus práce. Věci se daly do pohybu. Přeji Vám krásný čas a upřímně ráda Vás zdravím do Prahy.
SMS odeslaná po intenzivní tříhodinové konzultaci

ILONA

Manžel mi řekl: "Co vymýšlíš, prostě napiš SUPER a je to." Vlastně má pravdu, ale to úplně nestačí. Někdy je potřeba víc, to, co není vidět. Na co si nesáhnete, můžete jen tušit, někdy cítit.
Poznáte bezpečně, kdy je to "to pravé", kdy vám setkání s určitou osobou něco dává, obohacuje vás nebo prostě jen těší. 
Hanku jsem navštívila na doporučení výživového poradce a šla jsem k ní pouze ze zvědavosti. Že bude mít práce téměř tříhodinový přesah a pocit, že jsme na začátku, to jsem nečekala.

Hanku jsme navštívili následně společně s manželem Michalem a našim úžasný synem Míšou. Aniž bychom měli poprvé konkrétní zadání, "věci se daly do pohybu" a prostě začaly plynout.

Každé sezení bylo dobrodružství, ať už veselé nebo bolestivé, vždy nás posunulo o kus dál. Těšíme se na další setkání a věříme, že s Hankou ujdeme dlouhou cestu plnou sebepoznání a osobní práce naší skvělé rodiny.

MICHAL

Spolupráci s Hankou jsme navázali na základě doporučení od našeho výživového terapeuta Ing. Martina Škáby. Martinovi důvěřujeme, a tak jsme na jeho doporučení šli vstříc novým dobrodružstvím.
Chtěli jsme zase vědět něco nového o sobě. Nějaký nový náhled na náš vztah, na naše fungování. Jelikož jsme otevření práci na sobě samých a někdy prostě vím, že vhled nebo náhled někoho dalšího může být velmi ozdravný, tak se těmto způsobům péče o vztah rádi věnujeme. 

Od práce paní Hany jsme neměli žádná očekávání. Šli jsme s tím, že uvidíme, kam nás její terapeutická práce/praxe zavede. 

Myslím, že jsem takový druh práce nikdy před tím nezažil. 

První setkání bylo opravdu moc krásné, osvěžující, byli jsme tam i s našim 1,5 rok starým synem Michalem. Bylo to opravdu něco zajímavého a nového, co nám pomohlo utvrdit se v tom, co si myslíme o výchově a energiích, a o tom, jak to, že nějaké věci funguji tak, jak se dějí 😉 

Druhé setkání bylo o mně a manželce 🙂 kdy jsme chtěli jít hlouběji a poznat sebe navzájem a možná i nějaké naše minulé osudy. I tuhle kvalitu Hanka nabízí, je v jejích schopnostech.

Setkání bylo pro mě opravdu silným zážitkem, který má další pokračování. Moje zkušenost je určitě doporučitelná a má fakt přesah mimo tělo, mimo duši a možná i dál. Na další setkání se moc těším.  

Haničku jsem poznala na doporučení mého kamaráda. A protože jsem viděla jeho posun k jinému přístupu k životu, stala jsem se Haniččinou klientkou. Absolvovala jsem u ní 5 terapií, pokaždé jsem odcházela s příjemným pocitem úlevy .

V poslední době jsem absolvovala celodenní seminář v krásném prostředí přírody, a to na Rakovnicku, na kamenných Řadách. Celá naše skupinka se odtud vracela s úžasnými pocity.

Díky, Haničko.

Růžena Zvelebilová

S Hankou jsem se poprvé setkala pracovně při rozhovoru pro Týdeník Spirit. Sice ji v podstatě neznám nijak dlouho, ale jako člověk - v určitých spektech náhledu na život - je mi blízká. Sedly jsme si, jak se říká. 🙂
Má plno energie i nápadů, někdy jimi doslova srší. Sleduji její práci a musím konstatovat, že je velmi inspirativní a pracovitý člověk. A v tom, co dělá, je rozhodně profesionál - přístupem i zkušenostmi. Obdivuji, jak dokáže vždy poměrně rychle realizovat a dotáhnout do konce své projekty a vize. Ale přitom se vedle ní cítíte příjemně, nechává každému jeho prostor. Zkrátka nemáte vedle ní pocit, že byste měli urychleně něco začít dělat, nebo vám "ujede vlak" 🙂
Tím, co dělá, jak tvoří, pomáhá mnoha lidem, aby našli cestu zpátky k sobě a dokázali se prosadit v osobním či profesním životě. Jsem ráda, že jsem ji poznala...

Lucie Zemanová, novinářka

Michaela Rešifová

bytový design a architektura

Kde jsi Hanku Ajastu objevila?

Hanku mi doporučil výživový specialista Martin Škába, se kterým spolupracuje.

Proč sis pro řešení svých otázek vybrala právě ji?

Vybrala jsem si ji zcela intuitivně. Při práci zajímavě kombinuje různé metody, podle dané situace a potřeb klienta, což mi připadalo efektivní.

Jak ses cítila na sezeních? Jak na Tebe Ajasta působila?

Cítila jsem se uvolněně a příjemně. Zejména po skončení sezení velmi lehce. A vracela se mi chuť do života.

Kolik konzultací jsi absolvovala?

K Hance jsem chodila přibližně 2 roky na individuální sezení, většinou po 2 týdnech, a dále na různé její skupinové akce a semináře. Teď už přicházím jen příležitostně.

V čem Ti sezení s Hankou Ajastou nejvíce pomohla?

Pomohla mi přemýšlet více o sobě, a například lépe zvládat stresové situace v životě.

Co Tě na Hančiných sezeních nejvíce zaujalo?

Individuální přístup, různorodé metody, které využívá,  kombinace se semináři, atd.

Doporučila bys Ajastu svým známým nebo přátelům či rodině?

Ano, určitě a už jsem to několikrát udělala.

Bohumila Sládková

Pracovnice v hotelnictví a gastronomii

Kde jsi Hanku Ajastu objevila?

Hanku Ajastu jsem potkala při návštěvě jednoho festivalu v Praze. Moc tyto akce nenavštěvuji, ale zrovinka se mi na tenhle chtělo jít. Zaujala mě Ajasta a její nabídka rituální cesty na Kounovské kamenné řady.

Proč sis pro řešení svých otázek vybrala právě ji?

Nedokážu popsat nebo vysvětlit, proč jsem si vybrala na řešení svých otázek právě Ajastu. Upřímně, mám pocit, že jsme se měly potkat.

Jak ses cítila na sezeních? Jak na Tebe Ajasta působila?

Zpočátku na mě Ajasta působila neutrálně. Až postupem času jsem zjistila, jaká je to skvělá bytost, velmi soucitný a empatický člověk. Je opravdová, nemá žádnou masku. Když jsem byla poprvé na sezení, cítila jsem se, lidově řečeno, jak hromádka neštěstí. A nevím, co jsem si zrovna myslela, asi, že si zaplatím a Ajasta mi řekne to, co chci zrovna slyšet. Byla jsem naštvaná, když mi to neřekla a chtěla jsem se sebrat a jít pryč. Jsem ráda, že jsem to neudělala. Protože pokud na sobě chcete něco změnit, prvním krokem je si to uvědomit.  Z Hanky cítím soucit a chuť pomáhat. Ale rozhodně vás nebude litovat. Snaží se vás tak nějak popostrčit a dodat sílu, abyste zvládli všechno sami, tak, jak máte. 

Kolik konzultací jsi absolvovala?

Absolvovala jsem jednu konzultaci, dále semináře v Divadle Kampa a byla jsem s Hankou na Kounovských kamenných řadách. Řady s Hankou, to pro mě byl až mystický zážitek. Řekla bych o sobě, že jsem docela cestovatel a ráda cestuji po silových místech. Toto je však jediné místo na světě, kam bych nejela sama. A jsem vděčná za to, že jsem si našla vhodného průvodce po Kounovských kamenných řadách a tím je právě Hanka. 

V čem Ti sezení s Hankou Ajastou nejvíce pomohla?

Na otázky, které jsem v tu chvíli potřebovala zodpovědět, se mi odpovědi vždy dostalo. A byl to pro mě vždy skvělý zážitek. Semináře byly dokonale sesynchronizované a velice příjemné.

Co Tě na Hančiných sezeních nejvíce zaujalo?

Pokud někdo předává s vděčností a pokorou, pak je to správně. A u  Ajasty cítím pokoru, vděk a touhu pomáhat.  V její pracovně mě nejvíce zaujala fotka Jeho Svatosti Dalajlámy. Cítila jsem se tam dobře. Stejně tak se mi líbilo prostředí seminářů, v Divadle Jaroslava Duška, protože Kampu mám moc ráda.

Doporučila bys Ajastu svým známým nebo přátelům či rodině?

Ajastu bych doporučila všem, kteří se nebojí na sobě pracovat a těm, kteří zrovinka něco řeší a potřebuji nějak nasměrovat a objevit v sobě tu pravou sílu.