Čas od času narazím na užitečné informace, o které bych se s vámi ráda podělila*

Víte, že...?

15. 4. 2020

Když fouká vítr, staví někteří zdi - a jiní větrné mlýny, říká čínské úsloví. - My se nyní nacházíme ve větrném období nouzového stavu v ČR. Přizpůsobíme se a dokážeme v budoucnu využít energii, kterou teď čerpáme? Je to na nás. Individuální výzva.

21. 1. 2020

Už na vysoké škole mě překvapilo a zaujalo, že filosofie není jakési rozumování u kavárenského stolku, ale láska k moudrosti. Slovo filosofie v překladu znamená: filó = miluji a sofia = moudrost.

14. 11. 2019

Dnes mě zaujalo, že na obalu bio bylin od firmy Sonnetor, které mi mimochodem velice chutnají, jsou informace o dané bylině. Zatímco jsem čekala, až konvice uvaří vodu, četla jsem si na sáčku s kopřivou: kopřiva byla spojována s germánským bohem hromu a deště Thorem a pomáhala zažehnat bouřky.  Je velmi oblíbenou všestranně využitelnou bylinkou, která se hodí do jarních pokrmů nebo také jako rostlinné hnojivo.

Já miluji kopřivový čaj...  Mívám na něj chuť hlavně teď, v začátku chladnějšího období roku. Krásně mě prohřeje... Někdy jej lehounce dochutím domácím medem, darem od včel nej kamarádky... ale většinou mi chutná jen tak*

Prostě, osvěžující nádhera.

Díky za kopřivy!