„…DOUFÁM, ŽE DŮVĚRU VE MĚ VLOŽENOU NEZKLAMETE!“

V roce 1939 Burianův filmový ošetřovatel Rozruch doktoru Martinovi, v roce 2024 já svojí klientce, když mi děkovala za přínosy sezení.

🌿🌿DOČTETE-LI DO KONCE, ZÍSKÁTE NÁVOD NA RADOST A SMÍCH DO KAŽDÉHO DNE.

HUMOR JE LÉK. A NEJSLADŠÍM ZVUKEM NA SVĚTĚ JE 😄UPŘÍMNÝ SMÍCH.

Protože jsem žila v náročné rodině, odmala jsem si zamilovala každou příležitost 😁ZASMÁT SE. Poskytovaly ji:

-filmové komedie;

-humorné seriály;

-knížky.

Z knížek jsem si nejvíc oblíbila 🥰„SATURNINA“ od spisovatele a rozhlasového sedmilháře (to není pomluva, ale oficiální označení) Zdeňka Jirotky. Knížku jsem objevila mnohem dřív, než byla zfilmovaná. A četla jsem ji od A do Z devatenáctkrát za sebou. Ano, opravdu tolikrát. Důvod? Je vrstevnatá, a proto jsem se na jejích stránkách od srdce zasmála vždy něčemu nově objevenému.

Povím vám příhodu: sedím ve vlaku, jedu na kolej. Držím v rukou „Saturnina“ a usmívám se; vlastně – pochechtávám se. Přistoupil starší pán a sedl si vedle mě. Vypadal, jako by spolkl pravítko; a taky se tak tvářil. Po chvilce, kdy mě nepokrytě pozoroval, pravil: „Co to čtete?“ Prozradila jsem, že „Saturnina“, už po několikáté. „A to se u toho vždycky tak smějete?“ divil se pán. Nevím, jak dialog pokračoval. Pro mě už nebyl důležitý; na scénu se vrátil Jirotkův ANGLICKÝ HUMOR a zůstal tam až do cílové stanice vlaku.

💚NENECHME SI ZKAZIT NÁLADU TĚMI, KDO SE DIVÍ, ŽE SE OD SRDCE A NAPLNO SMĚJEME, napadá mě teď a tady.

Osobně se směju taky v KINĚ: když komedie stojí za to, tlemím se, až mi tečou slzy. Je to jako JET DO LÁZNÍ, protože SMÍCH JE DÁRCEM HORMONŮ ŠTĚSTÍ.

Když už je pro mě smích celoživotně důležitý, je jasné, že jak jsem (před lety) uviděla nabídku výcviku JÓGY SMÍCHU, hned jsem po ní skočila. A hurá, zažila jsem díky tomu jeden z nejbáječnějších víkendů života; například jsem zvítězila v soutěži o nejdelší spontánní endorfinovou vlnu – 30 minut bez přerušení jsem se smála, chechtala, tlemila se… a naštěstí jsem u toho ležela na zemi, protože – víte – hormony štěstí se mi vylučovaly do krve tak masivně, že by se mi byla určitě zatočila hlava.

CELÝ TÝDEN JSEM PAK MĚLA SKVĚLOU NÁLADU A MOHLA JÍT I BEZ PŘÍPRAVY DO JAKKOLI NÁROČNÉHO KONTAKTU.

Smích je obrovsky důležitý také V 💜💚PARTNERSTVÍ. A víte, že se v klientské praxi zaměřuji na zdravou sebelásku a párové dovednosti. Proto vám přináším jedno skvělé CVIČENÍ JÓGY SMÍCHU, SMÍCHOCVIK: klidně ho dělejte každé ráno.

⭐️JAK CVIČENÍ SMÍCHOCVIKU PROBÍHÁ:

1) Udělejte si po ránu 10 minut času jenom pro sebe;

2) Na mobilu či budíku nastavte 5 minut, ať nemusíte hlídat čas;

3) Lehněte si na záda a pokrčte kolena;

4) Začněte se smát – a to BEZ DŮVODU. SMÍCH JE VYDECHOVÁNÍ, to znamená, že když se začnete chechtat, řehtat, tlemit… dělejte to na začátku s pomocí VYDECHOVÁNÍ a SMÍCHOSLABIK: HAHA, HEHE, HOHO, HUHU, HIHI. Kouzlo je, že po chvilce SE TĚLO PŘIDÁ, začne se SMÁT SPONTÁNNĚ. Tělo nepotřebuje ke smíchu důvod… ten vyžaduje hlava. Ale JDE o NÁVYK – a návyk můžeme VĚDOMĚ 💎ZMĚNIT.

5) Po pěti minutách si na mobilu či budíku přidejte ještě pět, aby se vytvořené hormony štěstí v klidu vyloučily do krve a abyste se zklidnili.

Určitě mi dejte vědět, jak se vám smíchocvik daří – a jak vaše dobrá nálada ovlivňuje vaše partnerství i vztah k sobě samému. Pište na můj mail 💖info@ajasta.cz anebo do messengeru.

Jaké OTÁZKY nebo INSPIRATIVNÍ PŘÍBĚHY vás k tématu smíchu napadají?

PODĚLTE SE O NĚ V KOMENTÁŘI anebo do SOUKROMÉ ZPRÁVY.

S úctou k lásce a radostí ze života

Hanka Ajasta🍀💐

Individuální sezení a konzultace

Párová sezení a konzultace

Individuální systemické a rodinné konstelace a pohyby duše

Básně a texty na míru příležitostem

#SmichJeLek #terapie #vztahy #transformatiton #AjastaVztahySrdcem #JogaSmichu

Může jít o obrázek 1 osoba

Hana Ajasta
Průvodce životními změnami
Komentáře
  1. Lenka Dostalová napsal:

    Ráda se směju. Myslím, že smích je jedna z věcí, které mám ve svých rukou – a můžu je svobodně použít. A to je dobře. Víc smíchu do každého dne!

    • Hana Ajasta napsal:

      Díky, Lenčo. Souhlasím! Upřímný smích nás zaplavuje hormony štěstí a kdo je doopravdy šťastnější, dokáže mnohem lépe přistoupit jak k sobě, tak i k případným vztahovým problémům. Kouzelné je, že tělo nepotřebuje důvod, aby se začalo smát: zjistil to otec jógy smíchu, indický lékař doktor Madan Kataria. Stačí, když začneme se smíchocvikem HAHA, HEHE, HOHO… (skoro jako v Šíleně smutné princezně) a tělo se přirozeně přidá. Krásný den a víc smíchu a radosti!

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů