🌈Jak dnes vnímáme svět coby duchovní hřiště?🌈

Carl Gustav Jung studoval celou řadu mystických směrů a tradičních učení. Došel k závěru, že ve střední a západní Evropě budeme potřebovat tisíc let, než se duchovně probudíme.

Opravdu je tomu tak? V posledních dvou desetiletích se množí zprávy opačného charakteru, takové, jakou sdělil český psychiatr Stanislav Grof :

„Ať už to přisoudíme urychlení evoluce, popularitě a rychlému rozšíření různých forem duchovních cvičení, tlaku nebezpečných ekologických krizí nebo účinku psychedelických drog, je naprosto jasné, že dnes pozorujeme u tisíců lidí na Západě neomylné známky probuzené energie kundalíni.“

 Klíčem je sjednocení

Do vyšších úrovní vědomí se nám daří dostat, když se v nás propojí východní jednota s univerzálním proudem (=bytí) se západní praktičností, schopností informace zužitkovat (=dělání).  Obojí dohromady nás přivádí do stavu sjednocení, hlavního pilíře moderní duchovnosti.

⭐️ Duchovnost patří mezi nezbytné lidské potřeby=nelze ji jen tak pominout

Svůj individuální vývoj můžeme dnes urychlit, když vstoupíme na cestu některého z terapeutických směrů anebo starých, tradičních technik.

Náš západní mozek, nezvyklý na jedinečné stavy vědomí, je ovšem považuje za projevy duševní poruchy či v lepším případě za podezřelé a podrobuje je kritickému hodnocení. Obvykle za tím stojí nedůvěra a  strach: nejsme na tyto projevy běžně zvyklí…a tak, když zažijeme něco duchovně mimořádného, cítíme se zaskočeni, překvapeni, zpochybňujeme pravost prožitku a odmítáme jej.

Grof zjistil:

„Existují důležité oblasti reality, které jsou transcendentální a transfenomenální. Lidská potřeba spojit se s duchovní sférou je nesmírně mocnou a důležitou silou. Tato potřeba je podobná sexualitě, ale je základnější a neodolatelnější. Popírání a potlačování tohoto transcendentálního impulzu způsobuje závažné deformace v individuálním i kolektivním životě. Experimentální sebezkoumání je důležitým nástrojem duchovního a filosofického hledání. Je nástrojem, který může zprostředkovat naše spojení s transpersonální sférou existence.

Do vyšších úrovní vědomí

Mystické hledání je cestou do vyšších úrovní vědomí. Ne vždy tam vedou dlouhé meditace nebo přísná spirituální kázeň. Často se objeví v zážitcích blízkosti smrti, osobním traumatu nebo díky intenzivnímu pohledu do vlastního nitra v rámci terapie.

Jak poznáte vyšší úrovně vědomí?

  • zažíváte pocity lehkosti v těle,
  • přestáváte se bát smrti. Uvědomujete si pokračování, plynutí, kontinuitu života.
  • cítíte naprosté bezpečí,
  • jste naplnění intuitivním pochopením života,
  • zaplavuje vás prožitek lásky, absolutní a úplný.

Význam mystického probuzení

Čím více lidí v sobě objeví a denně žije zdroje spojení s božskou energií, tím více se mění kolektivní vědomí. Až tyto změny dosáhnou tzv. kritického množství, navýší jeho kvalitu i pro ostatní jedince. Co to znamená?

*přestaneme potřebovat brát si energii od druhých,

*psychická dospělost umožní převzít odpovědnost za život a láska se stane základním životním pocitem,

*v globálním měřítku nám propojení s univerzálním bytím pomůže zdolat veškeré konflikty.

 

Hana Ajasta
Průvodce životními změnami
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů