🐲 Na křídlech draka II. část

Vážení a milí 😊

pokračuji v tématu letošního Dračího lunárního roku – startéru dvacetiletí změn.

Povím vám o třech jeho klíčových pilířích – a o třech hnacích silách, které nám mohou pomoci proměnit vztahy k lepšímu.

💜 3 klíčové pilíře roku 2024

🌿 1) Možnosti, možnosti, možnosti!

V letošním roce začínáme dvacetiletí, inspirované vějířem nových příležitostí pro rozvoj zdravé sebelásky – oživení dlouhodobých partnerství a manželství – spirituální růst.

Možná budete o tyto příležitosti dokonce zakopávat.

Moje doporučení: pečlivě je vybírejte; starejte se o jejich růst a rozkvět. Buďme vytrvalí… odsuzovat ne-dokonalost nebo chtít vývoj tvrdě kontrolovat… to by znamenalo přerušovat svobodný tok lásky a života. Strom vaší životní lásky vyrůstá z malého plodu… pokud o něj budete dobře pečovat, vyroste až do nebe.

🌿 2) Jasný záměr

Stříleli jste někdy ze sportovního luku?  Nejdřív je třeba skvěle zvládnout techniku střelby – ale v rozhodujícím okamžiku (s velkým O) „vypnout hlavu“: zamířit a vystřelit. Několikrát jsem z luku střílela a je to otázka koncentrace. Líbilo se mi,  že nemohu zbytečně plýtvat pozorností na to, „co kde lítá“ – a naopak musím dodržet 3 kroky: toužit po co nejlepším výsledku – soustředit se na bod cíle – vše pustit… a vystřelit… Trefa do středu je pak jistá.  

Dřevěný Drak vás podpoří při uskutečnění nejhlubších přání; vyjasněte si, kým skutečně toužíte být a zasaďte semínka změn.

 • 🌿 3) Harmonizace protikladů

V letošním roce můžeme svoje partnerské vztahy výrazně posílit a rozvinout, když vytvoříme podmínky, aby i zdánlivě protikladné potřeby – hodnoty – myšlenky… mohly existovat současně. To znamená: v našich vztazích můžeme být zároveň spokojení – i přijímající výzvy, odvážně revoluční – i klidní, něžní a jemní – i silní.  

Dřevěný Drak startuje období, kdy máme výjimečnou příležitost sladit partnerství či manželství s nejhlubší osobní esencí – a dát tak vztahům nová, mocná křídla.

💜 A jaké hnací síly nás budou vyzývat, abychom ve vztazích dělali (už dávno potřebné) změny?  

 1. 🌿 Potřeba udělat něco jinak

Možná už to cítíte: pokud jste ve vztahu dlouho žili přístupy, které ve skutečnosti nefungují, letos se rozhodujete přestat na ně plýtvat energií. A začít hledat efektivnější cesty.  

 • 🌿 2. Chuť inspirovat se

Letos se můžete setkat s novými nápady, metodami a informacemi, které se stanou symbolickými polínky do ohně ve vašem rodinném krbu. Rozfoukejte jiskry, aby se plameny rozhořely… držte se nových, jindy přehlížených, inspirací.

 • 🌿 3. Evo-revoluce: „Už toho mám dost!!“

Zlost, vztek a hněv obsahují destruktivní, ale i konstruktivní náboj: využijte jeho energii, pokud v růstu a rozvoji vašeho partnerství brání (nebo budou bránit) nějaké překážky či nespravedlnost. Posílíte tím svoje odhodlání změnit ve vztahu k lepšímu to, co přestalo fungovat anebo jednomu či oběma vyloženě škodí.  

⭐️ Z těchto tří přístupů si vybírejte ten, který nejvíc rezonuje s podstatou vašeho partnerství a zdravé sebelásky. Pokud budete autentičtí, pak následující dvacetiletí – otevírané letošním Dřevěným Drakem – využijete smysluplně – cíleně – a láskyplně.

💚 Těším se na vaše záměry, příběhy a zkušenosti – napište mi, jak se vám daří využít dynamiku Draka pro co nejlepší prospěch a růst vaší životní lásky.

S úctou k lásce a radostí ze života

Hanka Ajasta 🍀💐

Hana Ajasta
Průvodce životními změnami
Komentáře
 1. Martina Kolářová napsal:

  Ajasto 🙂
  letos se chci hlavně naučit soustředit se a doopravdy realizovat svoje sny. Neuhýbat – a nenechat ostatní, aby mě manipulovali.

  • Hana Ajasta napsal:

   Martinko 🙂

   mít záměr, jít jasným směrem – a neuhýbat, když jsou na cestě překážky anebo líbivé nástrahy, které z cesty svádějí – to je přesně ta pravá výbava pro rok 2024; odstartuješ tak novou etapu svého vnitřního růstu.

 2. Lenka Dostalová napsal:

  Uvědomuji si, jak je důležité propojovat v sobě protiklady. A neodsuzovat… Dřív jsem ztrácela čas posuzováním a kritikou. Člověk se pak do nich zamotá… a zjistí, že kritizuje i sám sebe. Vnitřní kritik je nemilosrdný.

  • Hana Ajasta napsal:

   Ahoj, Lenčo 🙂
   blahopřeji k rozhodnutí učit se přestat nezdravě kritizovat.
   Něco zcela jiného je popsat věci tak, jak je doopravdy vidíme a vnímáme – i když to právě není příjemné – a tento popis unést – a vyjít z něj při návrhu konkrétních kroků, jak náročnou situaci zlepšovat.
   Výstupem jsou dohody, postavené na jasném sdílení všech, koho se téma týká. Do takového postupu se ani nedá zamotat :-), protože aktivuje vědomou mysl (prefrontální kortex), orientovanou na co nejlepší výsledek pro zúčastněné a na budoucnost. Z Tvého rozhodnutí mám radost a ještě jednou gratuluji.
   Díky za sdílení.

 3. Jana Šrutková napsal:

  Milá Aji
  ano, je to přesně tak: o příležitosti k růstu ve vztazích v roce Dřevěného Draka zakopávám. A jedna z nich mě hodně, velice silně přitahuje už dlouhou dobu. Ale ještě nikdy jsem ji nedefinovala tak precizně, jako v několika posledních dnech. To mě těší. A jsem zvědavá, kam se bude vývoj dál ubírat.

  • Hana Ajasta napsal:

   Ahoj, Janinko 🙂
   pokud dokážeme co nejkonkrétněji definovat nejen svůj směr, ale i dílčí cíl, staneme se efektivními a pružnými.
   Když za ním jdeme, zbytečně se nezdržujeme.
   Něco jiného je umět si vyhradit čas na odpočinek – a také na zdravé nicnedělání; to nás (paradoxně) k cíli přibližuje.

   • Jana Šrutková napsal:

    To je parádní odpověď Ajinko, přesně pro mě :-). V poslední době jsem si stanovila tolik cílů zároveň a malými krůčky k nim jdu, že jsem si velmi silně uvědomila, že nemůžu jen dělat krůčky směrem k cílům tak usilovně, že nemám čas odpočívat a jsem v neustálém zápřahu. Pak se cítím unavená a vlastně to není v souladu s mými cíli. Takže – učím se i užívat si zdravého nicnedělání a prostě jenom prostého bytí. Není také tohle smyslem života? Uvědomovat si tady a teď, protože se nám ty chvíle nevrátí?

    • Hana Ajasta napsal:

     Ano, Janinko… Čím víc soustředění a energie vkládáme do tvorby života, tím hlouběji potřebujeme odpočívat… a taky někdy lenošit.
     Tohle jsou moje verše, oslavující sladké lenošení:

     Zpomalenost lenošení,
     to nic nezdravého není 🙂
     Je to sladká odměna, do radosti oděná!

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů