Co dělat venku=kolem sebe

ŠEST OPĚRNÝCH PLOCH ŽIVOTA

Abychom žili dobře a během času nevyhořeli, potřebujeme důvěrně známý a funkční prostor, který se skládá se šesti částí. Které to jsou a co znamenají?

Představte si, že sedíte v místnosti, kolem vás jsou čtyři stěny plus podlaha a strop, dohromady šest ploch. Vezmete do ruky svíčku, zapálíte ji a ona krásně hoří.  Kdybyste ale současně otevřeli okno i dveře, průvan svíčku sfoukne.

Podívejme se na tento příklad jako na symbolický obraz vašeho života.

Vysvětlíme si, co znamenají jednotlivé části a proč jsou pro vás důležité.

ŠEST OPĚRNÝCH PLOCH VAŠEHO ŽIVOTA

Zůstaneme u obrazu místnosti a jejích čtyř stěn, podlahy a stropu. Zde je jejich význam:

1. stěna před vámi, to je PERSPEKTIVA, to, nač se TĚŠÍTE, co v budoucnu přijde.Například: blíží se Vánoce, a tak se těšíte, že dostanete dárky.

Připomínejte si, nač se právě teď můžete těšit. Zvyšujete tak hladinu hormonů štěstí v krvi a utvrzujete si, že váš život stojí za to, že máte za čím jít.

Zkuste malé cvičení: přijít poránu alespoň na jednu věc, která je toho dne před vámi a při pomyšlení na ni cítíte radostné vzrušení. Jděte ještě o kousek dál, prožijte si těšení naplno; uvidíte, jak sami sebe rozsvítíte a dodáte svému dni šťávu.

2. stěna za vámi = RODINA. Znamená OPORU.

Pokud je život příliš náročný a stane se, že začnete padat, mějte za zády spolehlivou náruč, která vás zachytí. Pro děti jsou jí rodiče, pro manžele jejich ženy atd..

Být oporou znamená mít v životě nejbližších skalní význam. Důvěru, kterou takto dostáváte, jim také poskytujte: věřte ve své blízké, že své zkoušky zvládnou. Na to, abyste byli oporou, se rodině nemusíte obětovat.  Stačí, když jí budete nablízku.

3. stěna zleva, od srdce = PŘÁTELÉ. Poskytuje možnost SDÍLET mimo okruh rodiny.

Ten, kdo se uzavře pouze do partnerství, přichází o možnost otevřít se a svěřit mimo okruh rodiny. Nadhled, který tím získáte, váš život s rodinou a příbuznými obohatí.

Vybírejte si lidi, se kterými si můžete svá tajemství nejen vzájemně předat, ale také si je ponecháte pro sebe. Tím zažíváte důvěru a zvyšujete svůj pocit bezpečí ve světě.

4. stěna zprava = SPOLUPRACOVNÍCI nebo partneři v podnikání. Zastupuje FUNKČNÍ PRACOVNÍ PROSTŘEDÍ.

Vydělávání peněz se tím proměňuje z nepříjemné povinnosti, konané v přítomnosti lidí, s nimiž vás to příliš nebaví, v efektivní činnost a fér hru s hladkou komunikací. Dostáváte tak novou energii, práce vás těší a to je nefinanční odměna navíc.

5. podlaha = MÍSTO V ŽIVOTĚ. Zastupuje ŽIVOTNÍ STABILITU.

Uvědomte si, kde v životě stojíte, s kým a proč. Najděte způsoby, jak pevně stát nohama na zemi. Sami sobě i okolí tak přinesete vnitřní klid, uvolnění a životní pohodu.

6. strop místnosti = DUCHOVNO + UMĚNÍ + KRÁSNO. Představuje SVĚTLO V NAŠEM ŽIVOTĚ, to, které nám ukazuje život z výšky a nečekaných úhlů pohledu. Tím, že si ve vaší každodennosti alespoň občas takto rozsvítíte, získáte vědomí smyslu života a pochopení vlastní užitečnosti v něm. Život nás obsahuje a prostupuje…jsme jeho dětmi. Více a lépe si to uvědomíme právě díky odstupu a velké míře jasu, který poskytuje zářivé světlo duchovna, umění a krásna.

Hana Ajasta
Průvodce životními změnami
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.