Úhel pohledu rodiny

👉Dívá se naše rodina stejným směrem? 💥

Role otce, matky a dítěte mají svá specifika. Dnes se blíže podívejme na nás, rodiče.

Pro děti představujeme jednak přístav, opěrný bod, dále vedení, výzvy, impulzy pro vzdělávání se a rozvoj a jsme jim vzorem, děti sledují především naše činy a učí se z nich.
V těchto třech aspektech můžeme buďto vycházet ze stávajících a tradičních konceptů – anebo je prověřit a v případě nefunkčnosti začít dělat něco jinak. Jde o vědomý přístup k rodinným vztahům, vycházející ze vztahu k sobě. Ale co to znamená?!

👍Pro začátek úplně postačí vybrat si jeden ze zmíněných tří bodů a soustředit se na něj. Ať už bude o tématu hlouběji přemýšlet jeden z rodičů (který může následně vtáhnout do hry druhého) nebo se mu rovnou začnou věnovat oba, dobrým začátkem je pokládat si otázky na rozpřemýšlení, například:

💥které části způsobu výchovy jsem převzal od rodičů či prarodičů automaticky, aniž bych je zrevidoval, aktualizoval pro současný stav sebe sama, své rodiny, dnešní společnosti?

💥jak se domlouvat s dětmi, které ještě nekomunikují slovy? Nakolik mám zmapované nonverbální projevy potomků?
Jaké další důležité otázky napadají vás?

👨‍👧‍👧👩‍👦‍👦Společně strávený čas má pro děti a rodiče obrovskou hodnotu. Představuje pokladnici, z níž můžeme při kvalitním přístupu čerpat po celý život. 👍Věnovat se úhlu pohledu vaší rodiny rozhodně stojí za to.♥️

Hana Ajasta
Průvodce životními změnami
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů